Pobierz zaproszenie / Bydgoszcz 9-12.10.2019

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe za okazaniem zaproszenia.
Bezpłatne zaproszenie można otrzymać wysyłając zgłoszenie

Otrzymane zaproszenie w formie elektronicznej należy okazywać przy wejściu na festiwal.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez właściciela serwisu MÓZG FOUNDATION Fundacja muzyki współczesnej i form interdyscyplinarnych w związku z korzystaniem z niniejszeego serwisu do rejestracji na wydarzenia kulturalne. Przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

  1. Administratorem danych osobowych jest MÓZG FOUNDATION Fundacja muzyki współczesnej i form interdyscyplinarnych, ul. Belwederska 44A, 00-594 Warszawa, email: office@mozg.art.pl, tel. +48 52 345 51 95.
  2. Dane osobowe przetwarzane są w celu organizacji, przygotowania, przeprowadzenia wydarzeń organizowanych przez MÓZG FOUNDATION.
  3. Dane mogą być udostępniane odbiorcom, jeżeli będzie to wymagane przepisami prawa, a także w przypadku gdy wymaga tego usługa, którą zamówiono.
  4. Dane osobowe będą przechowywane do momentu wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  5. Posiada Pan/Pani  prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.
  6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
     
Bydgoszcz 9-12.10.2019 Warszawa 7-9.11.2019
Organizator:
Fundacja muzyki współczesnej
i form interdysplinarnych
Partnerzy:
Bydgoszcz

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Bydgoszczy

kujawsko-pomorskiekujawsko-pomorskie

Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

niepodeglaculture_pl
Fundacja PrzekrójOn Art Film Festival

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival” jest spotkaniem artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę.

Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur.

Festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji.

Do udziału w festiwalu zapraszane są wybitne indywidualności świata sztuki oraz młodzi artyści, których dotychczasowe działania noszą znamiona wyjątkowych. Wszystkie działania artystyczne traktowane są jako środek, który prowadzić ma do głębszego poznania otaczającej nas rzeczywistości i przemian zachodzących na świecie.

Nadchodzące 3 lata festiwalu odbywać się będą pod hasłem “Sztuka jak droga do rozumienia”.

Uważamy, że sztuka, w szczególności współczesna, jest narzędziem do uruchamiania ukrytych wewnątrz mózgu, możliwości rozumienia tego co nas otacza. Innymi słowy wychodzimy z założenia, że sztuka nie jest celem samym w sobie, a jest narzędziem do osiągania pewnych celów i jako taka pełni ważną funckję społeczną.

Zakładamy, że obcowanie ze sztuką współczeną, często tworzoną podczas występu artysty, sprawia, iż wszyscy biorący udział w akcie tworzenia, zarówno odbiorcy i twórcy, poszerzają swoje zdolności do niezależnego myślenia, a co za tym idzie głębszego rozumienia siebie, żyjących wokól ludzi oraz istniejących sytuacji.

Wielokulturowość festiwalu wynika z tego, iż wychodzimy z przekonania, że znajmomość różnic kulturowych i świadoma akceptacja tych różnic jest podstawą do porozumienia międzynarodowego.
Jednostka ludzka obcująca na co dzień ze sztuką współczesną, mająca przy tym wiedzę na temat różnorodności kulturowych otaczającej ją społeczności, ma szansę żyć w niej w sposób świadomy, pozbawiony lęków, pełen zrozumienia na potrzeby innych, ze zdolnością do stanowienia o sobie i współobywatelach, jako członek rozwijającego się wielokulturowego społeczeństwa obywatelskiego.

S. J.

Kontakt

Biuro Festiwalu

Telefon: +48 52 345 51 95
Fax: +48 52 345 51 95
office@mozg.art.pl

Sławek Janicki / festival director

slawek@mozg.art.pl / 661 574 508

Anna Jędrzejewska / PR

pr@mozg.art.pl / 660 863 612

Newsletter

Patroni medialni